• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • 110-річчя Сахутівської школи

Славне 110-рі/Files/images/IMG_0499.JPGччя Сахутівської школи

Сьогодні на календарі субота, 12 серпня 2017 року. А рівно десять років тому, у недільний літньо-серпневий день ми святкували 100-річний ЮВІЛЕЙ нашої рідної, тоді ще працюючої школи. Подивіться, при нагоді, новини на нашому сайті за 2007-й, репортаж з районної газети «МАЯК», наші зустрічі, поздоровлення та привітання, світлини десятирічної давнини…

Десять років – це мізерна, зовсім непомітна краплинка нашого швидкоплинного життя в безмежному океані історичного розвитку земної цивілізації. Ми на ціле десятиліття постаршали; багато з оточуючих пішли назавжди у вічність-небуття, а наші ряди поповнилися молодою порослю дітлахів. Але для кожного з нас особливо ці роки настільки насичені всілякими подіями, сподіваннями і звершеннями, що запам’ятаються нами, нашими дітьми та онуками-правнуками на віки-віків.

Сумним для усіх сахутівчан стало закриття з 1 вересня 2013 року сільської школи-дев’ятирічки. За 106 років свого існування навчальний заклад став на селі осередком отримання знань і розповсюдження культурних та загальнолюдських цінностей серед багатьох поколінь наших односельчан. Переживши декілька революцій, війн, голодоморів, Перебудов і Майданів сільська школа та селяни не змогли перебороти «новаторство» деяких мужів від науки і освіти місцевого та загальнодержавного масштабів.

Для підтримки шкільних та сільських традицій, об’єднання розпорошених по різних школах учнів та розкиданих по усьому світу випускників, створення та поглиблення історії школи, бувшого колгоспу та села, збереження пам’яті про земляків-односельчан 19 серпня 2013 року було започатковано сайт «Сахутівська ШКОЛА та сахутівчани» sahutivka-zosh.edukit.cn.ua , якому через тиждень, на Яблучного Спаса, виповнюється 4 роки. За цей час до сторінок сайту звернулося близько 920 вчителів, 1190 учнів, 1010 батьків, 1200 випускників школи та 1080 інших відвідувачів.

Значна кількість дописувачів сайту передає світлини, текстову та іншу інформацію через електронну пошту vsereda@ukr.net, використовуючи Skype (vladimirsereda1); розміщує в періодичній пресі та на сторінках соціальних мереж типу "ФейсБук", "Однокласники", "В контакті" тощо. Серед активних кореспондентів сайту можна відмітити Береку (Бабич) Галину (с.Сахутівка), Сахуту (Наумчик) Наталію (с.Сахутівка), Одерій (Черепанову) Олену (м.Корюківка), Прокопенко (Верещако) Ніну (м.Мена), Панченко (Федосову) Ларису Борисівну (м.Чернігів),Токар (Науменко) Тетяну (м.Чернігів), Тищенка Григорія (м.Харків), Верещако Леоніда (м.Одеса), Наумчик (Петрик) Віру (м.Гомель, Білорусь), Євуса Ігоря (м.Сімферополь, Крим), Волчкову (Наумчик) Лину (м.Санкт-Петербург, Росія), Максимову (Наумчик) Людмилу (м.Псков, Росія), Філіпову (Онофрійчук) Юлію (м.Петропавлівськ-Камчатський, Росія) та ще багато-багато земляків-сахутівчан, котрі пам’ятають свою Малу Батьківщину і землю своїх дідів-прадідів.

Це коротеньке вступне слово до відкритої сьогодні нової сторінки сайту «Славне 110-ліття Сахутівської школи». На превеликий жаль, об’єктивні та суб’єктивні обставини нинішнього буременного сьогодення не дозволяють нам організувати масову зустріч для святкування досить поважної річниці дорогої нашої школи. Тож приїздіть (коли хто зможе) у село, сходіть на шкільне подвір’я, схиліть голови перед будівлями вашої альма-матері. Сфотографуйтесь з однокласниками, рідними та близькими, напишіть хоча б маленьку оповідь про себе, своїх друзів та сусідів. Знайдіть старі світлини, історичні нариси та документи, вірші, пісні, ноти тощо. Передавайте все це на сайт любим доступним способом, а ми обіцяємо вашу інформацію опрацювати та оперативно опублікувати. Спасибі усім за майбутню співпрацю!

Кiлькiсть переглядiв: 673

Коментарi