Кочубко Василь Юхимович

Василь Юхимович Кочубко народився 02.01.1950 р. в селі Авдіївка, Понорницького (нині Сосницького) району Чернігівської області. Після успішного закінчення середньої школи вступив до Харківського державного університету. В 1972 р. закінчив фізичний факультет університету за спеціальністю «Оптика і спектроскопія» та був призваний на службу до Збройних Сил бувшого СРСР. Трудову діяльність розпочав у 1974 р. інженером Харківського філіалу НДІ технології приладобудування, де брав участь в розробці мікроелектронних систем по космічній програмі «Союз–Аполлон».

У 1976-1987 рр. працював на Київському заводі «Кристал» інженером у заводській лабораторії, а потім головним технологом виробничого обєднання (ВО) "Ізумруд".
/Files/images/zavod/Кочубко_1.jpgПісля аварії на ЧАЕС, у 1987 р. очолив новостворену Київську інспекцію Держатомнагляду СРСР, де в стислі терміни були розроблені спеціальні технічні вимоги та створені системи контролю за проектуванням, виготовленням і випробуванням електронних систем управління та аварійного захисту ядерних реакторів.

У 1990 році, на прохання трудового колективу, повернувся на ВО «Ізумруд» в якості головного інженера. У 1998-2002 рр. - генеральний директор державного підприємства (ДП) «Ізумруд». У період роботи на заводі «Кристалл», а потім ДП «Ізумруд» ним, спільно з науковими установами Академії наук СРСР і Київським політехнічним інститутом були створені та запатентовані вперше в світі лазерні системи, обладнання та алмазні інструменти для обробки надтвердих матеріалів, зокрема, природних алмазів.

/Files/images/saytfoto/Лужков2004.jpgАвтор восьми запатентованих винаходів і 10 наукових статей, які знайшли втілення в унікальних технологічних процесах обробки природних алмазів, що дозволяло на той час підприємству успішно конкурувати з відомими фірмами Бельгії та США. Більше ніж 95% оброблених алмазів, обладнання, прилади та спеціальні інструменти для гранування алмазів експортувались тоді до країн Заходу.
/Files/images/zavod/ЛИВАЕВОСЕНЬ1974.jpgУ 2002- 2006 рр. директор із зовнішньо-економічних питань ЗАТ «Інтератом», представник відомої ізраїльської фірми L.L.D. Diamonds Ltd в Україні.

У 2006 році вертається заступником генерального директора, а потім знову генеральний директор державного підприємства «Ізумруд».

В 2010 році Фондом державного майна України призначається в.о. генерального директора, а після приватизації з 2012р. по 2014р. - заступник директора. З липня 2014 року по квітень 2016-го в третій раз займав посаду директора, тепер уже ТОВ "Завод "Ізумруд".

/Files/images/Кочубко на полюванні.jpgЙого відзнаки та нагороди: медаль «Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС» (1987 р.), Почесна грамота Міністерства приладобудування СРСР (1976 р., 1986 р.), Почесна грамота Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради (2009 р.).

Автори та дати приведених кольорових світлин не відомі.

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi