/Files/images/zavod/IMG_0344Р.jpg
Початок 1971-го. В кінці 1970 - на початку 1971 року для чоловічого гуртожитку заводу було виділено цілий під'їзд дев'ятиповерхового будинку 12б по вулиці 50-річчя Жовтня (нині Леся Курбаса). Наше переселення з першого гуртожитку було дуже швидким - ще ніхто з нас практично не встиг обзавестись якимись громіздкими речами. Нам на двох з земляком-чернігівцем Вітею Книром дісталась кімната з виходом на балкон у трикімнатній квартирі № 304 на сьомому поверсі. Порівняно з гуртожитком комфорт був колосальний - десь на 10 хлопців своя кухня з газовою плитою, коридор, ванна з туалетом і, звичайно ж ліфт.Перша моя фотосесія в цих стінах відображає нашу радість з приводу новосілля. Ця фотоплівка ще в ті часи була проявлена зі значними дефектами і світлини з неї тоді я практично не друкував, а сьогодні ще додалась і майже 50-річна давність її збереження. Нові цифрові фототехнології дозволяють сьогодні познайомити усіх з тими минулими подіями. Впізнавайте людей і більш активно компентуйте світлини. А більш докладну інформацію про цю подію можна подивитись в "Галереї світлин" на сторінці "50-річчя "Ізумруду" нашого сайту. Дуже багато цікавої різнопланової інформації, ще не опублікованої на сторінках сайту, знаходиться в його архіві.

/Files/images/zavod/IMG_0418Р2.jpgВересень 1971 року. Дільниця № 55 з самого початку була створена для гранування малесеньких 17-гранних діамантів – «восьмушок». І працювали на ній, як правило, дівчата-гранувальниці з перших двох випусків, а з літа 1971-го – і 3-го випуску училища. Просте гранування було трішечки не таким складним, але потребувало більш чуттєвих жіночих пальчиків. Для виконання завжди напружених планових місячних завдань в каратах для цеху робота дільниці була не так вже і критичною, а літньо-осінні сільгоспроботи для заводу були не менш важливі. Тож подивіться в «Галереї світлин», як ми чистили столові буряки на полях-городах у заплаві річки Ірпінь.

/Files/photogallery/1084/IMG_0147Р.jpgЛистопад 1972 року. На початку року перейшов майстром дільниці № 55 (замість Рубахи Петра Григоровича). В честь 55-річниці Великого Жовтня одним з перших на заводі колектив дільниці добився присвоєння почесного звання "Дільниця компраці", та був нагороджений безоплатною туристичною поїздкою до столиці СРСР м.Москви. Перше тодішньє знайомство з столицею, крім маси задоволення, залишило після себе сім роликів фотоплівок, котрі зберегись у моєму архіві, хоча багатьом негативам вже не зашкодить ретушування. Вибрані світлини з них демонструються в "Галереї світлин".

/Files/photogallery/1081/IMG_6167Р.jpgБерезень 1973 року. Сів гранувальником за верстат, передавши керівництво дільницею № 55 цеху № 3 Ігорю Губанову. Вирішили поздоровити жіночий склад дільниці з Міжнародним жіночим днем 8-го Березня поїздкою-екскурсією на Київську кіностудію ім. Довженка О.П. Побували в павільйоні, де якраз знімали один з епізодів з Володимиром Конкіним для нового шестисерійного фільму "Як гарувалася сталь". Але надто вже строгий режисер Микола Мащенко там фотографувати категорично заборонив. Тож прийшлось надолужувати фото-репортерські амбіції на території кіностудії. Що з цього вийшло, дивіться в "Галереї світлин".

Кiлькiсть переглядiв: 250

Коментарi