60-річний Ювілей Миколи Рудакова

23 жовтня 2014 року виповнюється 60 років Миколі Івановичу Рудакову – засновнику і незмінному на протязі 20-річчя голові Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата», головному редактору Всеукраїнської газети «ХАТА», члену Національної Спілки журналістів України.

Народився у 1954 році в селі Чупахівка Охтирського району на Сумщині в робітничій родині.

Трудову діяльність розпочав під час літніх канікул у червні 1970 року робітником будівельної бригади, а потім оператором на Чупахівському цукрокомбінаті. В 1972 році закінчив Чупахівську середню школу з Похвальною грамотою за вивчення гуманітарних предметів. В 1972 – 1974 роках проходив строкову службу у збройних силах. Гвардії старший сержант. У цей же час закінчив дворічну школу військових кореспондентів при щоденній газеті Ленінградського військового округу в м.Ленінграді.

З 1974 року проживає в Києві. Працював в органах внутрішніх справ міста Києва. З 1975 по 1980 роки був засновником і головою Київського міського молодіжного клубу працівників правоохоронних органів. В 1978 році обирався делегатом ХХIII з'їзду комсомолу України. Нагороджений Золотим знаком ЦК ВЛКСМ «Моя Родина – СССР ».

В 1986 році закінчив факультет культурно-освітньої роботи Київського державного інституту культури отримавши фах організатора-методиста, а у 1987 році отримав диплом лектора після закінчення дворічного факультету підвищення кваліфікації при Київському держуніверситеті імені Т.Г. Шевченка

В 1989-1990 роках працював заступником директора Українського гастрольно-концертного об’єднання «Укрконцерт», та директором Республіканського центру естетичного виховання дітей і молоді «Барвінок» Дитячого фонду України.

У липні 1994 року він створив і очолив Міжнародний доброчинний фонд «Українська хата», засновник і головний редактор Всеукраїнської газети «Хата» (березень 1995 року) - видання про все красиве і корисне, все про добро з міжнародною сферою розповсюдження. Важливо підкреслити, що Микола Іванович Рудаков (людина неординарна і талановита) зумів згуртувати в «Українській хаті» видатних представників української культури, журналістів, педагогів, юристів, інженерів – людей різного віку і фахової діяльності. Зацікавити всіх тих, хто любить рідну Україну та прагне зробити наше життя кращим і багатшим духовно. До проведення цікавих заходів «Української хати» долучаються також і українці з діаспори: Австралії, Білорусії, Іспанії, Італії, інших країн світу.

Головними напрямками діяльності цього благодійного громадського формування є моральна та матеріальна підтримка діячів літератури, культури та мистецтва, пошук і підтримка юних обдарувань, видавнича діяльність, проведення різноманітних культурно-освітніх заходів та традиційних фестивалів, допомога дітям сіл та маленьких містечок, організація мистецьких виставок тощо.

Микола Іванович - автор сценаріїв, режисер-постановник та ведучий низки концертних програм, презентацій, ювілейних вечорів та Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів мистецтв.

Першим вагомим масовим дійством були організація і проведення Міжнародного фестивалю-марафону «Будьмо, люди!», маршрути якого пролягли по Україні та Словаччині (1994 р.), де «хатяни» гідно утверджували Україну в світі.

Фонд спільно з органами місцевого самоврядування проводить ряд культурно-мистецьких заходів, серед яких найбільшої популярності зажив Всеукраїнський фестиваль-марафон «Горнусь до тебе, рідний краю», заходи якого вже відбуваються на Київщині, Сумщині, Полтавщині, Чернігівщині, Івано-Франківщині... Участь в цих святах духовності беруть майстри літератури, культури та мистецтва, які народилися в маленьких містечках та селах України і куди вони приїздять зі своєрідними творчими звітами.

Микола Іванович - засновник і художній керівник Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Майбутнє України – діти» особливу увагу приділяє його щорічному проведенню. Починаючи з 2001 року 27-29 липня в Києві проводиться цей фестиваль. Саме такою конкретною і дуже корисною справою фонд відзначає свій день народження. Майже кожного року три дні столичний Київ приймав талановитих дітей з усієї України віком від 6 до 18 років. Головна мета цього фестивалю – дати можливість дітям з «глибинки» показати себе в столиці, реалізувати свій творчий потенціал. Програма фестивалю щоразу дуже насичена: в три дні треба вмістити конкурсні змагання в п’яти номінаціях – соліст-вокаліст, ансамбль, художнє слово, автор-виконавець, майстер народної творчості та переглянути сотні робіт народних умільців. А ще – велика культурна програма, майстер-класи, різноманітні змагання тощо. Перебування талановитих дітей в столиці стає справжнім святом духовного єднання. Дітьми опікуються популярні діячі культури не лише в дні фестивалю, а і в подальшому, підтримуючи юних в розвитку їхньої творчості. Вони беруть участь в програмах мистецьких заходів фонду, вступають до творчих учбових закладів тощо.

Микола Рудаков друкувався і продовжує співпрацю у далекому і ближньому зарубіжжі та українській пресі, позаштатний кореспондент газет: «Прапор перемоги» Охтирського району Сумської області, обласної – «Ленінська правда» (Сумщина), «Радянський міліціонер», «Вечірній Київ», «Прикордонник України», «Народна Армія», «Говорить і показує Україна», «Культура і життя», «Урядовий кур’єр» тощо. Частина матеріалів були надруковані під псевдонімами: Р. Миколайчук, М. Приходько.

Основна тематика його журналістської діяльності - публіцистика, нариси, духовність, культура, краєзнавство, рецензії, історичні розвідки, мистецтво, доброчинність. Автор понад тисячі статей в газетах і журналах, радіо і телевізійних інтерв’ю, редактор, упорядник збірок в Україні, Росії, Канаді, Австралії, Словаччині, інших країнах світу.

Він є автором слів популярних пісень «ДоТрускавця, доТрускавця!», «Не буває “мала” батьківщина» (пісня про рідну Чупахівку) у виконанні заслужених артистів України Василя Волощука та Ігоря Якубовського.

У його доробку такі друковані твори, як «Чупахівка чотирьохсотлітня» (2003), «Автографи майстрів» (2005), «Сто видатних чупахівців» (2008), які, разом з ще понад двома десятками цікавих та актуальних книг інших майстрів слова, за роки діяльності керованого ним Видавництва МДФ «Українська хата» побачили світ.

Засновник і керівник Охтирського земляцтва, член Ради Сумського земляцтва у Києві. Довгий час був членом Президії Київської міської Ради Українського товариства мисливців та рибалок, членом Національної Всеукраїнської музичної Спілки.

Микола Рудаков працював заступником завідувача Історико-документального відділу Секретаріату Кабінету Міністрів України (2002-2003). З серпня 2005 по липень 2009 року проходив службу на керівних посадах в Головному Управлінні МВС України в Київській області: начальник відділу роботи з особовим складом, заступник начальника, начальник управління - голова Київського обласного комітету і член президії профспілки атестованих працівників МВС України. Державний службовець України 6-го рангу. Майор міліції у відставці

Нагороджений сьома медалями, орденами Святих Кирила і Мефодія та Святого Миколая Чудотворця Української православної церкви, Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», Почесним знаком МВС України, «Почесний працівник туризму України», «Знаком Пошани» Київміськради, Грамотою Верховної Ради України. Має відзнаки Сумського земляцтва та Почесну грамоту Сумської обласної Ради, грамоти Національної Спілки журналістів України, почесними грамотами держадміністрацій районів і областей України, лауреат Міжнародної премії за меценатство тощо.

За вагомий внесок у розвиток, збереження і популяризацію української культури, за участь у благодійних акціях, культурне шефство на селі, сприяння в передачі книг сільським та шкільним бібліотекам керований Миколою Рудаковим МДФ «Українська хата» відзначено: подякою та почесною грамотою Міністерства культури та мистецтв (1999, 2001), срібними відзнаками щорічного альманаху «Діловий імідж України» (2004, 2005, 2006), орденом Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого (2004) та Благословенною грамотою Помісної Української православної церкви (2014).

Освоївши комп’ютерну техніку та Інтернет, розміщує популярні статті про відомих і маловідомих митців на сторінках сайту «Українські пісні» - www.pisni.org.ua. Постійно оперативно показує цікаві новини та яскраві нові і рідкісні світлини у ФейсБуці. Плідно використовує для зв’язку, збору та передачі інформації новітні технічні засоби мобільної телефонії, електронної пошти та Скайпу. Веде підготовчі роботи для створення сайту фонду та газети.

Вийшовши у відставку на заслужену пенсію, Микола Іванович продовжує і далі проводити активну доброчинну діяльність, керуючи фондом, організовуючи та проводячи цілу низку всіляких творчих та патріотичних заходів, заохочуючи все більше і більше небайдужих українців різного віку до безкорисливої співпраці на ниві доброчинності, гуртуючи людей для конкретних справ на благо всього суспільства.

Як зрілий майстер журналістських та доброчинних справ, Ви маєте безліч задумів і планів. Хай пощастить Вам їх усі здійснити!

Хай здоровиться Вам, вельмишановний і дорогий наш ЮВІЛЯРЕ, на многая – многая літа!

Нехай Господь рясно благословить Вас і усіх нас!

З повагою, група ветеранів МДФ:

Андрійчук П.О., Брикульський М.Н.

Биба В.П., Мордань В.Г.

Брязун І.І., Приймак О.Г.

Довжик В.М., Рудченко Т.В.

Харитонов Б.С., Середа В.Ф.

Якубовський І.П., Удод Ю.С.,

а також сотні Народних, Заслужених, іменитих і простих «хатян» та тисячі прихильників і шанувальників Вас і нашої «Української ХАТИ».

Кiлькiсть переглядiв: 435

Коментарi