Провадження № 1-кп/736/27/2013

Єдиний унікальний № 736/469/13-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2013 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді Синько О.О.,

при секретарі Крапивній Г.В.,

з участю прокурора Батюк І.В.,

обвинуваченого ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Корюківка угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні №12013260150000086 за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Дебедашен, Ноємбирянського району, Вірменія, мешканця АДРЕСА_1, працюючого директором КП «Батьківщина» Тютюнницької сільської ради, освіта повна загальна середня, одруженого, військовозобов'язаного, азербайджанця, громадянина України, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_2, не судимого,

у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

30 червня 2011 року в с. Сахутівка Корюківського району Чернігівської області ОСОБА_1 будучи директором комунального підприємства «Батьківщина» Тютюнницької сільської ради, тобто являючись службовою особою, вчинив службове підроблення, а саме умисно видав ОСОБА_2 неправдивий документ - підтвердження про прибуття за направленням № 20719 від 30.06.2011 року, в якому умисно поставив свій підпис та скріпив його печаткою КП «Батьківщина». Вказане підтвердження являється офіційним документом, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості, а саме, за особистою вказівкою ОСОБА_1, бухгалтер-касир КП «Батьківщина» ОСОБА_3 вписала в дане підтвердження, що громадянин ОСОБА_2, який закінчив Сосницький професійний аграрний ліцей, зарахований наказом № 144 від 30.06.2011 року на роботу до КП «Батьківщина», хоча останній станом на 21 березня 2013 року жодного дня в КП «Батьківщина» не пропрацював та офіційно на роботу влаштований не був.

25 травня 2012 року в с. Сахутівка Корюківського району Чернігівської області ОСОБА_1 будучи директором комунального підприємства «Батьківщина» Тютюнницької сільської ради, тобто являючись службовою особою, вчинив службове підроблення, а саме умисно видав ОСОБА_4 неправдивий документ - підтвердження про прибуття за направленням № 21615 від 25.05.2012 року, в якому умисно поставив свій підпис та скріпив його печаткою КП «Батьківщина». Вказане підтвердження являється офіційним документом, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості, а саме, за особистою вказівкою ОСОБА_1, бухгалтер-касир КП «Батьківщина» ОСОБА_3 вписала в дане підтвердження, що громадянка ОСОБА_4, яка закінчила Сосницький професійний аграрний ліцей, зарахована наказом № 39 від 25.05.2012 року на роботу до КП «Батьківщина», хоча остання станом на 21 березня 2013 року жодного дня в КП «Батьківщина» не пропрацювала та офіційно на роботу влаштована не була.

25 травня 2012 року в с. Сахутівка Корюківського району Чернігівської області ОСОБА_1 будучи директором комунального підприємства «Батьківщина» Тютюнницької сільської ради, тобто являючись службовою особою, вчинив службове підроблення, а саме умисно видав ОСОБА_5 неправдивий документ - підтвердження про прибуття за направленням № 21620 від 25.05.2012 року, в якому умисно поставив свій підпис та скріпив його печаткою КП «Батьківщина». Вказане підтвердження являється офіційним документом, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості, а саме, за особистою вказівкою ОСОБА_1, бухгалтер-касир КП «Батьківщина» ОСОБА_3 вписала в дане підтвердження, що громадянка ОСОБА_5, яка закінчила Сосницький професійний аграрний ліцей, зарахована наказом № 83 від 25.05.2012 року на роботу до КП «Батьківщина», хоча остання станом на 21 березня 2013 року жодного дня в КП «Батьківщина» не пропрацювала та офіційно на роботу влаштована не була.

28 травня 2012 року в с. Сахутівка Корюківського району Чернігівської області ОСОБА_1 будучи директором комунального підприємства «Батьківщина» Тютюнницької сільської ради, тобто являючись службовою особою, вчинив службове підроблення, а саме умисно видав ОСОБА_6 неправдивий документ - підтвердження про прибуття за направленням № 21598 від 28.05.2012 року, в якому умисно поставив свій підпис та скріпив його печаткою КП «Батьківщина». Вказане підтвердження являється офіційним документом, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості, а саме, за особистою вказівкою ОСОБА_1, бухгалтер-касир КП «Батьківщина» ОСОБА_3 вписала в дане підтвердження, що громадянин ОСОБА_7 (по батькові ОСОБА_7 внесено помилково замість ОСОБА_7), який закінчив Сосницький професійний аграрний ліцей, прийнятий 28.05.2012 року на роботу до КП «Батьківщина», хоча останній станом на 21 березня 2013 року жодного дня в КП «Батьківщина» не пропрацював та офіційно на роботу влаштований не був.

Своїми діями, які виразилися у тому, що ОСОБА_1, будучи службовою особою видав завідомо неправдиві офіційні документи, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст.366 КК України.

21 березня 2013 року в м. Корюківка Чернігівської області в приміщенні прокуратури Корюківського району Чернігвської області між прокурором прокуратури Корюківського району Чернігівської області, юристом 2-го класу Батюк І.В. та підозрюваним ОСОБА_1 укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_1 повністю беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України, співпрацював з правоохоронними органами та сприяв розслідуванню кримінального правопорушення у з'ясуванні обставин щодо видачі, будучи службовою особою, завідомо неправдивих офіційних документів, і зобов'язався беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України, у судовому засіданні.

Під час укладення угоди про визнання винуватості прокурор та обвинувачений ОСОБА_1 узгодили міру покарання останньому за вчинені ним кримінальні правопорушення, передбачені ч.1 ст.366 КК України, у виді штрафу еквівалентному тридцяти неоподатковуваним мінімумам доходів громадян - у розмірі 510 гривень з позбавленням права обіймати посади пов'язані з організаційно-розпорядчою діяльністю строком на 1 (один) рік.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 вказав, що він цілком розуміє свої права та наслідки укладення угоди, які передбачені ст.473, ч. 4 ст. 474 КПК України, які йому були роз'яснені судом в ході підготовчого судового засідання.

Крім того, в підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 беззастережно визнав свою вину та надав суду згоду на призначення узгодженого покарання.

На підставі пояснень обвинуваченого, суд встановив, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Відповідно до ст.472 Кримінального процесуального кодексу України, в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов'язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 КПК України, наслідки невиконання угоди.

В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін.

Під час перевірки угоди встановлена її відповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.475 Кримінального процесуального кодексу України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Речові докази, які приєднанні та зберігаються в матеріалах кримінального провадження, а саме: підтвердження про прибуття за направленнями №20719, 21615, 21620, 21598 слід зберігати в матеріалах даного кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Процесуальні витрати у кримінальному проваджені відсутні.

Клопотання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_1 не заявлялось.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 314, 368, 370, 373, 374, 475 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 21 березня 2013 року, укладену в м. Корюківка в приміщенні прокуратури Корюківського району Чернігвської області між прокурором прокуратури Корюківського району Чернігвської області, юристом 2-го класу Батюк І.В. та підозрюваним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України.

На підставі угоди про визнання винуватості призначити ОСОБА_1 узгоджене сторонами покарання у вигляді - 510 (п'ятсот десять) гривень штрафу на користь держави з позбавленням права обіймати посади пов'язані з організаційно-розпорядчою діяльністю строком на 1 (один) рік.

Речові докази, які приєднанні та зберігаються в матеріалах кримінального провадження, а саме: підтвердження про прибуття за направленнями №20719, 21615, 21620, 21598 зберігати в матеріалах даного кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Корюківського районного суду Чернігівської області.

Копію вироку після його проголошення негайно вручити ОСОБА_1 та прокурору.

Суддя Корюківського районного суду

Чернігівської області О.О.Синько

Кiлькiсть переглядiв: 67

Коментарi