/Files/images/Короськи.jpg Прогрес — селище в Менському районі Чернігівської області. Виникло на місці колишнього хутора «Короськи».

Населення становить 39 осіб (на початок 2011 року). Орган місцевого самоврядування — Киселівська сільська рада.

Знаходиться на відстані п'яти кілометрів північніше с. Киселівка.

Тут у 1919 році було організовано Киселівське торфопідприємство. Поступово воно розвивалося. Свою офіційну назву «Прогрес» артіль з виробництва торфу одержала в 1938 році. До 1950 року керівні установи артілі знаходилися в с. Киселівці.

Селище міського типу на місці хутора Короськи засноване 1944 року як поселення торфовидобувного підприємства «Прогрес». Після будівництва селища сюди було перенесено з Киселівки дирекцію підприємства. В 1949 році від торфопідприємства до Корюківської фабрики технічних паперів була прокладена і введена в дію вузкоколійка.

Особливо активно велась забудова селища в 1953–1960 роках. Було збудовано електростанцію, їдальню, приміщення клубу, дитсадка, пилораму, пожежне депо, механічну майстерню, початкову школу, жилі двоповерхові будинки, завод з виробництва торфобрикету, водопровід.

У 1980-х роках транспортне сполучення з райцентром здійснювалось за допомогою автобусного маршруту «Мена — Прогрес», що проходив через села Величківку й Киселівку. Автобус їздив кілька разів на день.

На 01.01.2000 р. в селищі проживало 66 сімей (140 мешканців)./Files/images/Короськи-2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 152

Коментарi