Про Корюківську землю

2017-03-25

Корюківська районна газета «МАЯК» №13 (9600) від 25.03.2017 р.

Земляцька ініціатива

КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО КОРЮКІВСЬКУ ЗЕМЛЮ

Корюківський осередок Чернігівського земляцтва в м. Києві в особі його активних членів мають намір написати книгу пам’яті про корюківську землю та її людей, які своєю працею ці краї обживали, вибудовували, захищали і прикрашали.

Сергій КРЕКОТЕНЬ
м. Київ

На жаль, значна частина наших жителів, особливо молодь, не знають і не хочуть знати про життя своїх дідів-прадідів, їх мало цікавить, хто і коли побудував у селі школу, лікарню, млина, міст, церкву, його обійстя, хто мурував у його хаті піч, лежанку, хто зробив для його бабусі прядку, кросна, як працювала кінна молотарка і лобогрійка…Ця зневага до минулого, до пам’яті і могил наших предків, такий нігілізм і байдужість ведуть до бездуховності, відсутності патріотизму, любові до рідної землі, до Отчогоопорогу.
Думається, що доцільно зібрати в одну книгу і достойно висвітлити все краще, значуще, цікаве й неординарне з великої кількості відомостей про життя нашого району, що розміщені у виданнях художньої літератури, архівах, музеях, у звітах сіл району, спогадах колишніх колгоспників, працівників підприємств. Чимало цікавого зберігається у бібліотеках, церковних книгах, матеріалах переписів, статистичної звітності, на старовинних фотографіях, епітафіях пам’ятників і ін. Значну частину такої інформації можна одержати зі спогадів старожилів, чисельність котрих з роками стрімко скорочується.

Серед вищеозначених інформативних даних особливо хотілося б виокремити неординарні історичні періоди, як то: зміна влади і соціального устрою 1917 року, розруха і громадянська війна 1918 – 1921р.р., колективізація, голодомор 1932-1933 р.р., боротьба з троцькізмом і «ворогами народу» 1937-1939 р.р., друга світова війна 1939-1945 р.р., післявоєнний період відбудови економіки держави, розпад Радянського Союзу і проголошення України самостійною державою, сучасний стан. Сподіваємось, що за цю, на наш погляд, благородну справу – зібрання достовірних матеріалів для книги пам’яті – районної енциклопедії – керівники сільських рад (громад та їх підрозділів у майбутньому) разом з педагогічними колективами шкіл, бібліотеками, музеями, зацікавленою інтелігенцією, активними і небайдужими активістами енергійно візьмуться з тим, щоб до зими 2017-2018 р.р. цю справу в основному завершити.

Для допомоги в організаційній роботі від Корюківського осередку Чернігівського земляцтва головам сільрад розішлемо анкету як примірник змісту потрібної інформації. За кожною сільрадою призначена уповноважена особа з числа членів Корюківського осередку Чернігівського земляцтва, яка періодично приїздитиме до закріпленого населеного пункту для фотозйомок та надання методичної роботи на місці. Переконані, що цей проект, наша з вами робота внесе свою частку у формування у наших людей європейського менталітету, якого дуже бракує. Адже у європейців у великій пошані історична пам’ять, традиції. У їх помешканнях поряд з іконами розміщується генеалогічна схема роду, де родовід відомий від доби середньовіччя (400-500 і більше років). Нам потрібно багато сміття вимітати в першу чергу з себе і братись за цю справу слід невідкладно. Плануємо, що ця всенародна книга-енциклопедія після її видання буде настільною книгою в кожній школі, бібліотеці та й в багатьох сім’ях жителів нашого району.

Кiлькiсть переглядiв: 240

Коментарi