80-річчя Корюківської трагедії

2023-03-01

У перші дні березня виповнюється 80 річниця масштабної каральної операції часів Другої світової війни.

У березні 43-го року в Корюківці, нацистські каральні загони розстріляли 6700 людей різного віку — від немовлят до немічних старих та спалили місто.

Сьогодні біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини нацистським окупантам вшанували пам’ять корюківчан, які загинули внаслідок жорстокої розправи.

У заході взяли участь начальник ОВА В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, керівники району та міста, депутат обласної ради Олександр Левицький, представники підприємств та установ міста, ветеранських, громадських та релігійних організацій.

Присутні вшанували світлу пам’ять жертв Корюківської трагедії хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським загарбникам, збудованого на місці наймасовіших страт людей.

Захід продовжився на території Музейно - меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами. На місці перепоховання жертв Корюківської трагедії єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній Фірлей Православної церкви України відслужив заупокійну літію.

Сьогодні найбільше болить те, що події 80-річної давності повторюються знову. Нині, під час повномасштабної російсько-української війни росіяни вже вчинили величезну кількість воєнних злочинів та злочинів проти людства. У діях російських збройних сил є всі ознаки звірств, притаманних нацистам.

Кiлькiсть переглядiв: 73

Коментарi