Пропозиція земляків

2023-03-23

Поки ще не прийняте Корюківською міською радою рішення про перейменування об’єктів топоніміки у місті та громаді, жителі села Сахутівки та усі земляки-сахутівці, проживаючі нині на території України, близького та далекого Зарубіжжя, пропонують і просять перейменувати вулицю Матросова на вулицю Наумчиківську (як варіант - Наумчиків).

Ще в 20-ті роки минулого століття, при об’єднанні колишніх Киселівських хуторів, пропонувалось навати нове село Наумчиками (по назві найбільш численного на той час хутора), але перемогла Сахутівка.

Згадаймо лише кількох відомих сахутівських Наумчиків, про яких ми пам’ятаємо і сьогодні, публікуючи дописи в районній та обласній періодиці, на сайті “Сахутівська школа та сахутівці” та сторінці ФБ “Сахутівка моя – для мене ти єдина”https://www.facebook.com/groups/465967868399597 тощо:

Наумчик Юхим Тимофійович – фінансував усі будівельні роботи та подальше існування сільської школи;
Наумчик Давид Юхимович – приймав участь у створенні нового села;
Наумчик Дмитро Давидович – багаторічний завідувач Корюківським РВНО;
Наумчик Микола Михайлович та його сім синів;
Наумчик Віталій Антонович – колгоспний бригадир, голова Тютюнницької с/р…
А ще сотні, тисячі Наумчиків, покійних та живих, котрі багато чого зробили і продовжують робити для розвитку нашого села, громади, району, області та всієї матінки-України.

Відома ж уродженця села Олешні (бувший Ріпкинський район, нині Ріпкинська громада Чернігівської області) Софія Федорівна Русова (Ліндфорс) (1856–1940) — педагог і громадська діячка, одна з піонерок українського жіночого руху, дочка генерал-лейтенанта Федора Ліндфорса та дружина громадського діячаОлександра Русова, достойна теж вічної пам’яті. Тож її іменем та іменем сім’ї Русових названо вже дуже багато об’єктів по всій Україні, на Чернігівщині, та й зараз планується в нашій Корюківці.

А ще хочеться висловити всім щиру подяку за давно пропоноване всіма сахутівцями перейменування вулиці Десняка на вулицю відомого нашого земляка-сахутівця Віталія Георгїйовича ВЕРЕЩАКО.

Кiлькiсть переглядiв: 47

Коментарi